Facebook
Instagram
YouTube
FacebookInstagramYouTube
Humus stosować czy nie stosować? Jaki wybrać ? 0
Humus stosować czy nie stosować? Jaki wybrać ?

Humus stosować czy nie stosować? jaki wybrać? 

Ziemia matką wszystkich roślin.

Jaką mamy glebę w ogrodzie, doniczce tak rosną nasze rośliny. Ziemia, aby mogła obficie rodzić musi zawierać kilka podstawowych składników. Na pierwszym miejscu jest tzw. Próchnica. To w niej są składniki pokarmowe, to ona magazynuje wodę, to w niej jest życie biologiczne.

Co jest potrzebne, aby wytworzyć próchnice? Potrzebny jest aktywny węgiel, który powstaje z resztek roślin. Dzięki niemu tworzą się huminy, czyli kwasy humusowe, fulwowe i wiele innych. Dzięki niemu powstaje próchnica.  Im wyższy poziom próchnicy tym bardziej żyzna gleba.

Dlatego warto regularnie stosować kwasy humusowe, fulwowe czy węgiel aktywny, aby zwiększać ten poziom. Mała ilość stosowanych nawozów organicznych, duże dawki azotu, częste podlewanie ze względu na coraz częstsze susze powodują zmniejszanie ilości próchnicy.

Co zrobić, jakich produktów używać, aby utrzymać wysoki poziom próchnicy?.

Najbardziej wartościowym nawozem jest przetworzony obornik bydlęcy ewentualnie koński. Obecnie sposób żywienia krów mlecznych, trzody chlewnej i innych zwierząt jest w większości soja genetycznie modyfikowaną, ogromne wydajności krów mlecznych poddane są ciągłym kuracjom antybiotykami, lekarstwami itd. To wszystko trafia do obornika, który my mamy za chwile zastosować w swoim ogrodzie. To niestety nie jest już obornik z przed 30-40 lat. W produkcji bydła mięsnego używa się najmniej ww. produktów, dlatego w odpowiednich ilościach może być zastosowany.

Niestety nie wszędzie jesteśmy w stanie go zastosować, jego zapach i pozostawienie na trawniku powoduje wiele uciążliwości. Dlatego sięgamy po szereg produktów, które w nazwie zawierają słowo humus. Niestety tylko w nazwie lub jak najbardziej popularny w postaci papki tylko 1 %.

Większość Biohumusów zarówno płynnych jak i granulowanych jest produkowana wg Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr. 1069/2009 z dnia 21 października 2009 roku.

Gdzie wynika wprost, że nawozy produkowane są z odpadów po produkcyjnych z rzeźni, utylizacji martwych i chorych zwierząt.

Pod Kolorową etykieta utylizuje się odpady w naszych ogrodach.

Jeśli zobaczycie małym druczkiem napisane to rozporządzenie to już wiecie z czego ten super eko- bio- humus został zrobiony. Jeśli producent sprytnie ominął publikowanie informacji
z czego jest ten biohumus czy nawóz, to po otwarciu worka lub odkręceniu nakrętki od razu będziecie wiedzieć. Te nawozy z odpadów zwierzęcych po prostu śmierdzą padliną !!!  
Do was należy decyzja czy chcecie odpady stosować w waszych ogródkach, po których za chwile będą biegać dzieci czy chodzić kobiety w ciąży.

Dlatego bardzo mocno namawiam do czytania etykiet i w szczególności sprawdzania EKO i BIO nawozów!

Dla rzeczywistego zwiększenia próchnicy w waszych ogrodach polecam Master Humus, który składa się z roślinnej materii organicznej z węglem aktywnym, który rzeczywiście tworzy próchnicę, jest bezpieczny dla człowieka i środowiska.

Zalecam regularne stosowanie a w szczególności po wysiewie jakichkolwiek nawozów, ponieważ zatrzyma te składniki w glebie i ograniczy wypłukiwanie poprzez podlewanie.

Bądźmy świadomi i sprawdzajmy etykiety!!!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium