Facebook
Instagram
YouTube
FacebookInstagramYouTube
Najcenniejsze odmiany borówki amerykańskiej na działkę 0
Najcenniejsze odmiany borówki amerykańskiej na działkę
Borówka amerykańska🌿 to krzew długowieczny, posadzony w odpowiednich warunkach i właściwie pielęgnowany będzie owocował nawet przez 30 lat.
🌿 Krzewy są dość łatwe w uprawie, jednak zawsze musimy pamiętać o KWAŚNYM ODCZYNIE pH - powinien wynosić od 3, 5 do 5, 0 inaczej borówka będzie bardzo słabo rosła.
🌿 Zapewniając jej dość słoneczne i ciepłe stanowisko oraz przepuszczane i wilgotne podłoże mamy szansę mieć w pobliżu pyszne i bardzo zdrowe owoce.
🌿Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym warunkującym prawidłowy wzrost i owocowanie borówki amerykańskiej jest odpowiednie nawożenie. Nawozy potasowe, fosforowe i magnezowe powinny byś wysiewane jesienią.
🌿 Sadzimy odmiany o różnym terminie dojrzewania, zapewniając sobie możliwość zbioru owoców nawet przez całe lato aż do września.
TOP 6️⃣ NAJCENNIEJSZYCH ODMIAN DO UPRAW AMATORSKIEJ :
1️⃣ Bluecrop - bardzo plenna, o dużych lekko spłaszczonych i kulistych owocach. Owocuje około 30 dni od połowy lipca. Mrozoodporna i odporna na choroby. Łatwa w uprawie i odporna na niedostatek wody w glebie.
2️⃣Patriot – bardzo plenna odmiana, o bardzo dużych owocach z silnym woskowym nalotem. Owoce bardzo smaczne i aromatyczne, dojrzewają pod koniec lipca. Roślina mrozoodporna i tolerująca ciężkie i podmokłe tereny.
3️⃣Bonifacy' - jest to pierwsza wyhodowana w Polsce odmiana borówki amerykańskiej. Owoce o średnicy 14-20 mm i delikatnie korzennym smaku. Odmiana średnio-późna. Owocuje bardzo obficie od początku sierpnia do końca września. Odporna na choroby grzybowe.
4️⃣Bluegold' - krzew niewielkich rozmiarów i kulisty pokrój. Jest to odmiana polecana do uprawy pojemnikowej na balkonach i tarasach. Owoce bardzo liczne. Są gotowe do zbioru ponad tydzień po całkowitym wybarwieniu się, zwykle w II połowie sierpnia
5️⃣Nelson – szybko i silnie rosnąca odmiana o jędrnych owocach, dość dużych i bardzo smacznych. Dojrzałość przypada na sierpień i trwa do 3 tygodni, a dojrzałe owoce nie opadają z krzewu
6️⃣Spartan - Jest to odmiana najłatwiejsza w uprawie i co za tym idzie najmniej wymagająca. Charakteryzuje się dużą plennością, polecana jest do amatorskiej uprawy, ale nadaje się też na plantacje. Znosi wysokie minusowe temperatury.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium